Geoblog.pl    dizzy    Podróże    MALEZJA, TAJLANDIA: sierpień 2008 I&D    Sky train, Uolele uolele kupować, kupować!

Sky train, Uolele uolele kupować, kupować!

Malezja
Malezja, Kuala Lumpur

Kuala Lumpur, stolica Malezji podoba nam się od pierwszej chwili. Otoczona hektarami palm jest najbardziej zieloną metropolią jakie dane nam było oglądać.
Podobnie jak innym podróżującym po tych rejonach Azji wydawało nam się, że Malezja nie jest zbyt bogatym krajem. Nic bardziej mylnego. Co prawda PKB tego kraju jest zbliżone do Polski, ale rozwija się ona bardzo dynamicznie, a stolicy Kuala Lumpur żadne państwo zachodnioeuropejskie by się nie powstydziło.
W Malezji są niskie podatki co powoduje że handel kwitnie.

W Kuala Lumpur zakupy to prawdziwy sport. Galerie handlowe, które są co kilkaset metrów sa ogromnych rozmiarów. My trafiamy do chyba największej posiadającą 900 sklepów !!!
Jakby tego było mało jest tam prawdziwy Rollercoaster i nad głowami kupujących co kilkanaście minut przelatuje ciąg wagoników z krzyczącymi ze wszystkich sił pasażerami :)) Naprawdę uroczy widok :) Nieopodal jest podobna galeria ale tylko ze sklepami z elektroniką- bajka :) Biorąc pod uwagę jak duże są te galerie- wyobraźcie sobie hałas jaki tam panuje- po kilku minutach nie wiesz po co przyszedłeś :)

Kolejną fajną rzeczą w Kuala Lumpur jest Sky train. Jest to taka kolejka, która jeździ ponad ulicami. Nie dość że fajnie wygląda (niczym na filmach Science Fiction) to jeździ się nią na prawdę sympatycznie i można miasto z lotu ptaka pooglądać.

Podczas drugiego dnia pobytu w stolicy Malezji planujemy wjazd na do niedawna najwyższy budynek na świecie Petronas Towers. Z informatorów wiemy, że na wieże można wjechać codziennie, ale jest ograniczona liczba biletów i trzeba być tam wcześnie rano. Planujemy wstać o 6 rano, a wstajemy około 10 :) Gdy wchodzimy do budynku okazuje się że dostajemy ostatnie dwa bilety przewidziane na ten dzień!

Kilka słów o Petronas Towers (na samym dole zdjęć jest porównanie najwyższych budynków na świecie):
Wieże Petronas Towers były najwyższymi budynkami świata (nie licząc iglicy) od roku 1998 do 2004. Liczą 452 m, 88 pięter nad ziemią i 4 pod. Obie wieże mają łącznie 76 wind i 32000 okien !!!
Architektura wież nawiązuje do sztuki islamskiej, co wiąże się z tym, że głównym wyznaniem na Malezji jest Islam.

minos
minos - 2008-10-01 11:55
D. dźwiga zakupy z teeego Centrum Handlowego taaaaaaaaak?

dizzy

Iza i Darek
zwiedzili 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 165 wpisów165 31 komentarzy31 1286 zdjęć1286 0 plików multimedialnych0

01.05.2013 - 03.05.2013